איך תהפכו את הרבעון ה 2 של השנה לרבעון מספר 1 שלכם?

היי,

חג הפסח כבר מאחורינו והנה אנחנו עם הפנים לקראת רבעון חדש (אפריל – מאי – יוני), הזדמנות נהדרת לחדד, לעדכן (או לרשום בפעם הראשונה) את תכנית המטרות שלנו.

במאמר הזה אני רוצה לתת לכם תהליך של שמונה שלבים שבאמצעותם תוכלו להפוך את הרבעון השני של השנה לרבעון מספר אחת שלכם.

מוכנים?

בואו נתחיל:

1. כתבו לעצמכם את התוצאות הרצויות בסוף הרבעון - הרבעון השני של השנה מסתיים ביום שבת, ה – 30/06. מהן התוצאות הרצויות לכם בתאריך זה?

רשמו לעצמכם תוצאות רצויות מתחומי חייכם השונים: מערכות יחסים, בריאות, מצב כלכלי, עסק, עבודה וכו'. התוצאות הרצויות לכם צריכות להיות מוגדרות, ברורות, ספציפיות, מדידות, שאפתניות (מאתגרות ומוציאות מאיזור הנוחות שלכם) ויחד עם זאת ריאליות (כאלה שאתם יכולים לראות את עצמכם משיגים אם תתאמצו מספיק).

דוגמאות:

בתחום העסקי התוצאות הרצויות יכולות להיות: הכנסות בסכום של X, מספר לקוחות חדשים מסויימים, השקת מוצר חדש וכו'.

בתחום מערכות היחסים התוצאות הרצויות יכולות להיות: חופשה זוגית (רק שלי ושל אשתי), חופשה משפחתית, סוגים שונים של חוויות ובילויים משותפים, פרוייקטים משפחתיים שונים (למשל, בנייה של בית מעץ בגינה) וכו'

בתחום הבריאות התוצאות הרצויות יכולות להיות: משקל מסויים, מדדים שונים שקשורים ללחץ הדם, כולסטרול וכו'

2. כתבו לעצמכם את התוצאות הרצויות בסוף מאי ובסוף אפריל (החודש הנוכחי) - כאן אנחנו יוצרים "פירוק לאחור" של התוצאות הרצויות לרבעון הקרוב ומגדירים את התוצאות הרצויות לחודשיים הקרובים ולחודש הקרוב. התוצאות שנגדיר יהיו נגזרת ישירה של תוצאות הרבעון הרצויות ובכך הן מהוות תת מטרות למטרות העל.

דוגמאות:

אם בתחום הבריאות הגדרתי לעצמי שבסוף הרבעון אשקול 80 ק"ג, כמה אצטרך לשקול חודשיים מהיום וחודש מהיום?

אם בתחום העסקי הגדרתי לעצמי שעד סוף הרבעון אכניס 100,000 ש"ח, כמה אצטרך להכניס חודשיים מהיום וחודש מהיום?

3. בנו תכנית פעולה – חלק א' – גבשו את האסטרטגיה - גיבוש האסטרטגיה זה השלב שבו אנחנו מגדירים לעצמנו מה אנחנו הולכים לעשות כדי להשיג את המטרה. האסטרטגיה היא תכנית העל או ההגדרה הכללית יותר של תכנית הפעולה שלנו.

דוגמאות:

אם בתחום הבריאות הגדרתי לעצמי שבסוף הרבעון אשקול 80 ק"ג, האסטרטגיה יכולה להיות: דיאטה מסויימת, פעילות גופנית או אפילו שילוב של תזונה מסוימת עם פעילות גופנית (ריצה, הליכה, שחייה).

אם בתחום העסקי הגדרתי לעצמי שעד סוף הרבעון אכניס 100,000 ש"ח, האסטרטגיה יכולה להיות: גיוס לקוחות חדשים לעסק, הגברת תדירות הרכישה ללקוחות הקיימים, הגברת הרווחיות פר כל מכירה וכו'.

4. בנו תכנית פעולה – חלק ב' – גבשו את הטקטיקות – גיבוש הטקטיקות זה השלב שבו אנחנו מגדירים לעצמנו איך אנחנו הולכים ליישם את האסטרטגיה כדי להשיג את המטרה. הטקטיקות הן כבר הפעולות הנדרשות ממני ברמה יומיומית כדי להתקדם לעבר המטרות שלי.

דוגמאות:

אם בתחום הבריאות הגדרתי לעצמי שבסוף הרבעון אשקול 80 ק"ג והאסטרטגיה שבחרתי היא שילוב של תזונה מסוימת עם פעילות גופנית (נניח ריצה), כאן זה השלב שאני מגדיר את הפעולות הנדרשות: 3 פעמים ריצה בשבוע של מרחק מסוים או זמן מסוים, X ארוחות ביום, לקבוע פגישה עם דיאטנית, להגדיר לעצמי איזה תפריט וכו'

אם בתחום העסקי הגדרתי לעצמי שעד סוף הרבעון אכניס 100,000 ש"ח והאסטרטגיה שבחרתי היא גיוס לקוחות חדשים לעסק, כאן זה השלב שאני יכול לרשום פעולות כגון: פרסום במקומות מסויימים, הקמת דף עסקי בפייסבוק, שיתופי פעולה וכו'

5. הגדירו את ההתקדמות השבועית שלכם - כאן זה השלב שבו אתם מסתכלים על מטרת החודש הקרוב ומפרקים גם אותה אחורנית, לרמת השבוע הקרוב. השאלה שאתם שואלים את עצמכם כאן היא: מה אני צריך להשיג השבוע, כדי שאתקדם לעבר המטרה החודשית שלי?

ברגע שהגדרתם את ההתקדמות השבועית שלכם, ערכו רשימה של כל הפעולות השבועיות הנדרשות כדי להגיע לאותה התקדמות.

6. שבצו ביומן! - זהו השלב החשוב ביותר! כל מה שעשיתם עד כה יכול לרדת לטמיון אם לא תשבצו את הפעולות השבועיות הנדרשות מכם ביומן! הגדירו לעצמכם ביומן באילו ימים ובאיזה שעות יבוצעו כל הפעולות הנדרשות מכם. וודאו כי השיבוץ ביומן מתבצע בצורה ריאלית וכנה (כזאת שאתם יודעים בוודאות שתוכלו לבצע ולא כזאת שנראית לכם בלתי אפשרית).

 7. תכננו את היום הבא - לאחר שהגדרתם התקדמות שבועית ושיבצתם את כל הפעולות ביומן, הקדישו בכל ערב מספר דקות לתכנון היום הבא וודאו כי הכל מתוכנן כפי שרציתם, שאין גורמים מפריעים ומעכבים ושאתם סגורים במיליון אחוזים על הפרטים הנדרשים.

8. פעלו! - אם עברתם איתי עד עכשיו את כל ששת השלבים, אתם וודאי מבינים שכעת נותר לכם רק ליישם ולפעול!

אז…

צאו לדרככם לעבר יצירת הרבעון מספר אחת שלכם השנה ופעלו בהתמדה!

הצלחה רבה ורבעון מוצלח לכולנו!!!

רז

נ.ב.

כמובן שאשמח לקרוא את תגובותיכם למאמר ובנוסף אני מזמין אתכם להמליץ ולשתף חברים שלדעתכם יפיקו ממנו תועלת!

פורסם בקטגוריה אימון אישי, אימון עסקי, אפקטיביות, הצלחה, יעדים, מטרות, ניהול זמן, פריצת דרך. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>