לסמוך על תהליך היצירה

היי,

את המסר של היום אני רוצה לפתוח בסיפור שסיפר לי אדם יקר ומתאמן שלי:

הסיפור שלנו הוא על מלך, שהחליט יום אחד לקיים תחרות בין כל נתיני הממלכה. המתחרים בתחרות היו צריכים לעלות לקומה המאה במגדל בן מאה קומות, כאשר לרשותם עומדת שעה. כל מי שיגיע לראש המגדל בתוך שעה, יזכה בפרס כספי גבוה מאוד מהמלך.

התחרות יצאה לדרך.

כל משתתפי הממלכה התחילו לעלות במרץ רב. קומה ועוד קומה ועוד קומה…

לאחר כעשרים דקות של תחרות, הגיעו מובילי המירוץ לקומה השלושים (כמובן שבשלב הזה כבר היו מספר משתתפים שפרשו מהתחרות).

לאחר כארבעים דקות של תחרות, הגיעו מובילי המירוץ לקומה השישים (כאן כבר הרבה מאוד משתתפים פרשו מהתחרות).

לאחר חמישים ושמונה דקות, נותרו שני משתתפים בלבד בתחרות. הם הגיעו לקומה השבעים ושמונה.

כאשר הם מתנשפים בכבדות, פנה אחד מהם לשני ואמר לו: "בשביל מה לנו להתאמץ? אין שום סיכוי שבעולם שנגיע לקומה המאה בתוך שתי דקות! אנחנו רק בקומה השבעים ושמונה! אני פורש!"

חברו לריצה הביט בו ואמר בנחישות: "אני ממשיך, עד הסוף!"

הבחור שלנו המשיך לעלות עוד קומה אחת והשעון עמד כבר על חמישים ותשע דקות.

ולפתע , כאשר הגיע הבחור שלנו לקומה השמונים, הוא לא האמין למראה עיניו.

מולו הייתה – מעלית!

הבחור נכנס למעלית ולחץ על הקומה המאה.

כאשר נפתחה דלת המעלית, השעון הראה בדיוק שעה מתחילת המירוץ. בעודו מתאושש מהריצה ומסדיר את נשימתו, ניגש לפתע המלך אל הבחור ואמר לו: "כל הכבוד! עשית זאת וזכית בפרס! אך אמור לי בבקשה בחור צעיר, מה גרם לך להמשיך ולרוץ כאשר היה כל הנסיבות הראו שאין שום סיכוי שתצליח?"

הבחור הישיר את מבטו אל המלך וענה לו: "אדוני המלך, כאשר הצבת בפנינו את המשימה, אני ידעת וסמכתי על כך שאתה לעולם לא תיתן לנו להתמודד עם משהו שאיננו מסוגלים לעמוד בו"

הסוף!

אז מהי הסיבה שבחרתי לפתוח בסיפור הנפלא הזה?

ובכן, הסיבה שבחרתי לפתוח בסיפור זה היא מכיוון שדרך סיפור זה ניתן להעביר בצורה ברורה מאוד את אחד ההיבטים הנסתרים של תהליך יצירת המציאות ופריצת הדרך של כל אחד ואחת מאיתנו.

ההיבט הנסתר שאני מדבר עליו הוא היבט היצירה היקומי. זהו אותו היבט שבו אנחנו מבינים שישנו עוד צד נוסף ליצירה שלנו. זהו ההיבט שבו פועלים כוחות היקום / האינטיליגנציה האינסופית במקביל אלינו, ליצירת המציאות שלנו.

ההיבט הזה שייך לאחד ממישורי היצירה שאנו מתנהלים בהם, שנקרא – מישור המשיכה (למי שראה את הסרט "הסוד", זהו המישור שבו אנו מושכים אלינו את האפשרויות, ההזדמנויות והאנשים שנמצאים באותו התדר האנרגטי שלנו – מה שנקרא – "חוק המשיכה").

הדבר דומה לזריעת זרע באדמה. כאשר אנחנו זורעים באדמה, אנחנו דואגים לו עד לרמה מסוימת (דואגים לאדמה שתהייה טובה לו, דואגים לשמש ולמים). מעבר למה שאנחנו יכולים לעשות עבור אותו זרע שעתיד לגדול ולהיות עץ גדול ובריא המניב פירות עסיסיים, ישנו כוח נוסף שפועל. כוח נסתר שבאמצעותו מתפתח הזרע, משריש שורשים וצומח. זהו בדיוק אותו כוח יקומי שפועל איתנו!

חשוב! הכוח היקומי פועל תמיד איתנו ובמקביל למה שאנחנו מזמינים לעצמנו בחיינו. הפירות שנאכל יהיו תמיד של הזרע שזרענו! (לא נאכל אגסים אם זרענו תפוחים, נכון? אפילו אם ממש מתחשק לנו…)

אז למה חשוב כל כך להבין את זה ואיך זה קשור לסיפור שאיתו פתחתי?

כשאנחנו מכוונים למה שאנחנו באמת רוצים, היקום מיד מתחיל לפעול ולקדם את המטרות שלנו אלינו. לדברים לוקח זמן ולעתים גם נדמה לנו שאין שום דבר או התקדמות בשטח. נהפוך הוא, אנחנו נתקלים בקשיים ונדמה שעדיף לוותר ולחזור למקום הנוח והמוכר.

אז זהו, זה מה שרוב האנשים עושים בדיוק בגלל שהם אינם מודעים להיבט הנסתר הזה של היצירה. רוב הזמן לא נהיה מסוגלים להבין כיצד אותו כוח יקומי מקדם אותנו לעבר המטרות שלנו. מה שנדרש מאיתנו זה לדעת שגם אם כרגע נדמה שכל הדברים קורים בדיוק הפוך ממה שרצינו, כל עוד נהיה מכוונים ברמה המנטאלית, רגשית, רוחנית ופיזית למה שאנחנו באמת רוצים להיות, לעשות ולהשיג בחיינו, אותם דברים עושים את דרכם בדרך אלינו!

זהו בדיוק המקום שבו אני מבקש להעביר לכם את המסר של כל המאמר הזה: עליכם לטפל בזרע שלכם (הרעיון או המטרה שלכם) ולהשאיר ליקום את החלק שלו. עליכם ללמוד לסמוך על תהליך היצירה היקומי!

זה בדיוק מה שעשה הבחור שלנו בסיפור. הוא ידע שאין משהו שניצב בפניו שהוא לא יכול להתמודד איתו. הוא ידע שכל עוד הוא מתכוון להגיע לקומה המאה ומתמיד בדרך, הדרך תתגלה גם אם כרגע היא לא ברורה!

הוא סמך על המלך!

שאלו את עצמכם: כאשר אנחנו זורעים זרע באדמה, האם אנחנו חופרים בכל יום כדי לראות אם הוא כבר השריש שורשים? ודאי שלא! אנחנו סומכים על התהליך!

זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות בנוגע למטרות שלנו!

אז לסיכום,

התחילו להיות ערים לכך שישנו שותף נוסף בכל רגע לתהליך שלכם. השותף הזה ילווה אתכם בכל מקום שבו תבחרו ללכת, התפקיד שלכם הוא לבחור לאן ברצונכם ללכת ולעשות את מה שביכולתכם לעשות כדי להתקדם לשם.

ומה לגבי השאר?

תסמכו עליו!

ונסכם במשפט שאמר ד"ר ויין דייר (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב): "We need to let go and let god"

(תרגום: "אנחנו צריכים לשחרר ולתת לאלוהים")

ולסיום סיומים, רק עוד פרסומת אחת קטנה:

לכל מי שמעוניין להרחיב את הנושא של יצירת המציאות ולהתנסות בעצמו בכל מה שקשור לשלבי ביצירה ולמישורים שלה, אני ממליץ בחום להצטרף אליי לסדנת משיגי היעדים הקרובה. בסדנה זו (מבית היוצר של בוב פרוקטור) תוכלו ללמוד ולהתנסות בעצמכם ביצירת המציאות הרצויה לכם בחייכם!

היכנסו עכשיו לכאן לקבלת פרטים נוספים – סדנת משיגי היעדים

זהו,

מקווה שנהניתם מהמסר של היום,

אני מצפה לתגובותיכם ומזמין אתכם לשתף את החברים והאהובים שלכם (פייסבוק, מייל וכל אפשרות אחרת)

רז

 

 

 

פורסם בקטגוריה אחריות, אמונה, הזדמנות, העצמה, הצלחה, הרגלים, השראה, מחויבות, פריצת דרך, רוחניות, רעיונות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>