7 טיפים מנצחים להתנהלות עצמית אפקטיבית בזמן

היי,

הזמן העומד לרשותנו הוא המשאב היקר ביותר שיש לנו. אם נדע כיצד להתנהל נכון עם המשאב הכל כך יקר הזה (כן, להתנהל, לא לנהל), נוכל להיות יותר ממה שאנחנו רוצים להיות. להרגיש טוב יותר, לעשות יותר ולהשיג יותר.

מי מאיתנו לא מרגיש כי אין לו זמן לשום דבר? שאם היו עומדות לרשותו רק עוד מספר שעות בשבוע, היה יכול להספיק יותר ולעשות את מה שהוא באמת רוצה לעשות?

ובכן, יש לי חדשה עבור כולנו: אין מי שמקבל יותר זמן מהאחר. למעשה, זמן הוא המשאב היחידי שמחולק לכולנו בצורה שווה!

אז, כדי שנפסיק להשתמש בתירוץ של חוסר הזמן, הנה לפניכם 7 טיפים מנצחים להתנהלות עצמית אפקטיבית בזמן.

מוכנים?

  1. פעלו עם תכנית מטרות מסודרת - הכל מתחיל ונגמר בכך שאתם תדעו לאן אתם רוצים להגיע. מהן התוצאות או התפוקות שאתם מבקשים לייצר שלוש שנים מהיום? שנה מהיום? חצי שנה מהיום? חודש מהיום? ברגע שתדעו להגדיר לעצמכם בבירור את המטרות שלכם, תוכלו להיות ממוקדים יותר ולא לתת לגזלני הזמן (אותם גורמים פנימיים וחיצוניים) להסיט אתכם לכיוונים שאתם לא רוצים להיות בהם.
  2. בנו תכנית פעולה מסודרת - לאחר שהגדרתם לעצמכם את המטרות שלכם, התחילו לבנות את תכנית הפעולה שלכם. איך אתם מתכוונים להגיע למטרות שלכם?. מהן הפעולות הנדרשות לכך? ההמלצה שלי היא להתחיל ולהתמקד במטרות קצרות של כשלושה חודשים מהיום.
  3. עבדו לפי תהליך של התקדמות שבועית – לאחר שיש לכם תכנית פעולה וסדר פעולות שאותן אתם רוצים לבצע, התחילו לעבוד ברמה של התקדמות שבועית. הכוונה היא שתגדירו לעצמכם מהן התפוקות או התוצאות שאתם רוצים ליצור השבוע, כך שהן יהוו התקדמות עבורכם לעבר השבוע הבא? שימו לב, כי כל ההתקדמות השבועית נגזרת מתכנית הפעולה שקבענו לרבעון הקרוב (שלושה חודשים הקרובים). הגדיר לעצמכם 2-3 תוצאות שבועיות שאתם רוצים לייצר.
  4. הכניסו ליומן! - לאחר שהגדרתם את ההתקדמות השבועית, עליכם לערוך רשימה של הפעולות שאתם מצפים שיביאו לתוצאה שהגדרתם. לאחר שרשמתם לעצמכם את הפעולות הנדרשות (נניח, להתקשר לאדם מסויים, לקנות משהו, לכתוב מאמר וכו'), הגיע השלב הקריטי: רשמו את הפעולות ביומן שלכם! (ואם אין לכם יומן, רוצו לקנות!) הגדירו לעצמכם בדיוק באיזה יום ובאיזה שעות תבצעו כל פעולה וקבלו על עצמכם את המחויבות לעשות כך!
  5. שריינו לעצמכם מראש זמן רזרבי - הרבה ממאורעות החיים שלנו אינם תלויים בנו (מה שנקרא – מקרים חשובים ודחופים), מה שזה אומר לגבינו זה שלעיתים אנחנו יכולים לתכנן ולתכנן ולבסוף יקרה משהו שנהיה חייבים להתפנות אליו וכך לא לעשות את מה שרצינו. זו בדיוק הסיבה שאני מזמין אתכם מראש לשריין לכם בכל שבוע שני חלונות זמן של שעתיים כל אחד (בשני ימים שונים של השבוע). הרעיון הוא שלשני חלונות הזמן הללו אתם לא משריינים שום דבר. אלה חלונות של זמן רזרבי שמיועדים להשלמת פעולות שנדחו עקב מקרים דחופים וחשובים.
  6. האצילו סמכויות - חלק מהפעולות שאותן אתם צריכים לעשות בדרך להשגת המטרות שלכם עשויות להיות פעולות שאתם יכולים להאציל על אדם אחר (תמורת תשלום או תמורת שירות אחר מצדכם או אפילו כעזרה מצידו). אלה הן בדר"כ פעולות שמהוות חלק מתכנית הפעולה, אך לא כחלק עיקרי בה או לחלופין פעולות שהן יותר פעילויות שגרה שהעיסוק בהן לוקח מכם זמן יקר. מצאו את הדרך והאדם המתאימים לכם ואמצו את ההרגל של האצלת סמכויות.
  7. חדדו ושפרו יכולות - ישנן מצבים שבהם אתם צריכים לעשות פעולות מסויימות באופן די עקבי. כאשר אנחנו מיומנים בלעשות דברים מסוימים, זה לוקח לנו הרבה יותר זמן לעשותם מאשר אם אנחנו לא מיומנים בכך (נניח בלעבוד מול תכנה מסויימת במחשב). גם כאן, ובהמשך לטיפ הקודם, ניתן יהיה להאציל סמכויות לאחרים, אך במקרים רבים תגלו, שכל מה שעליכם לעשות זה להתאמן קצת יותר ולשפר את היכולות שלכם. דבר זה גם יאפשר לכם לעשות יותר דברים בפחות זמן וגם  – הרווחתם עוד יכולת!

אז זה הכל להיום, מקווה שהמאמר הזה היה בעל ערך עבורכם.

אני מזמין אתכם כהרגלי לשתף ולהגיב!

רז

אירועים קרובים:

1) רוצים להצטרף אליי לסדנת משיגי היעדים הקרובה? כל הפרטים על הסדנה האפקטיבית ביותר להצבת והשגת מטרות נמצאים ממש כאן - סדנת משיגי היעדים

2) מאסטר מיינד "חשוב והתעשר: – נותרו 3 מקומות  לקבוצת מאסטר מיינד שאנו פותחים בתחילת נובמבר בכפר סבא. כל הפרטים כאן – "חשוב והתעשר"

 

 

 

פורסם בקטגוריה הרגלים, השראה, יעדים, מטרות, ניהול זמן, פריצת דרך, פריצת דרך. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>