יש לי רעיון מדהים בשבילך!

שלום לכם,

אי שם, במאה ה – 19, ויקטור הוגו, סופר, משורר ומחזאי צרפתי, אמר משפט, שאני באופן אישי חושב שהוא אחד ממשפטי ההשראה העוצמתיים ביותר שנאמרו אי פעם. אותו משפט וההבנה שלו השפיעו רבות ועדיין משפיעים על ההתנהלות היומיומית שלי ועל תפיסת עולמי. המשפט הוא: "אין דבר עוצמתי יותר מרעיון שזמנו הגיע".

מעל מאה שנים מאוחר יותר, היה זה ג'ים רוהן (פילוסוף עסקי ומנטור להתפתחות אישית) שהוסיף על משפטו של ויקטור הוגו ואמר: "אין דבר עוצמתי יותר מרעיון שהגיע בזמן". אותו ג'ים רוהן היה גם זה שאמר: "רעיונות והשראה, זה כל מה שאנחנו מחפשים".

אז כפי שבוודאי כבר ברור מכותרת המאמר ומהפתיחה שלו, היום אנחנו נדבר על רעיונות ועל המשמעות שלהם בחיינו ובתהליכי פריצת הדרך שלנו.

אך בואו נבין תחילה – מהו רעיון?

ישנן מספר הגדרות ומשמעויות למושג רעיון. חלקן מתייחסות לרעיון כאל פתרון למצב מסויים (למשל, רעיון כיצד לצאת מהמינוס בבנק), חלקן מתייחסות לרעיון כאל מחשבה שעשוייה להוות בסיס להתפתחותה של מערכת אמונות שלמה שעל פיה יחיה האדם (כמו למשל רעיון הדת או קיומו של אלוהים), חלקן מתייחסות לרעיון כאל מחשבה מקורית שיש בה חידוש וחלקן מתייחסות לרעיון כאל שלב ראשוני בתכנון, תכנית לא מפורטת (למשל, המטרות שלנו הן למעשה רעיונות).

למעשה, ניתן לומר כי אנחנו "מופגזים" כל הזמן ברעיונות. מכל כיוון ודרך כל אמצעי, אנחנו נחשפים החל מהיום שבו נולדנו לרעיונות שעל בסיסם אנחנו מגבשים את האמונות שלנו, את ההרגלים שלנו ואת תפיסת עולמנו.

בהמשך לכך, כולנו גם מחפשים אחר רעיונות כל הזמן. בין אם במודע ובין אם שלא במודע, כולנו מחפשים רעיונות שיעזרו לנו להימנע מכאב בחיינו או ליצור הנאה ולשפר את מצבנו: רעיונות כיצד להיות בני זוג טובים יותר, הורים טובים יותר, מקצועיים יותר, מושכים יותר, רעיונות כיצד להרוויח כסף, להתמודד עם משברים וכו'.

ניתן לראות כי למעשה לרעיונות יש השפעה חזקה מאוד על חיינו. על סמך הרעיונות שלנו אנחנו מעצבים את תפיסת עולמנו, את הפרשנויות שלנו, את הגישה שלנו, את המטרות שלנו, את ההרגלים שלנו ומשם את התוצאות שלנו. שימו לב, כי למרות שאנחנו כל הזמן מופגזים באינסוף רעיונות ובמקביל מחפשים רעיונות, הרעיונות שאנחנו בסופו של דבר מוצאים הם אלה שאנחנו מחפשים אחריהם!

רעיון הוא כמו זרע. רעיון מגלם בתוכו פוטנציאל אינסופי ומה שיקבע בסופו של דבר זה מה אנחנו נבחר לעשות איתו. אם נבחר לקחת את הרעיון ו"לשתול" אותו באדמה הנכונה, נטפח אותו ונשמור עליו מפני "מזיקים", נוכל לראות אותו צומח וגדל ובסופו של דבר ליהנות מהפירות שלו. רעיון הוא זרע רוחני בעל פוטנציאל אינסופי.

חשוב לשים לב, כפי שציינתי מוקדם יותר, כי ישנם רעיונות שנשתלו בתוכנו ונשתלים בתוכנו בכל יום, מבלי שנהיה מודעים לכך (למשל, ילד בבית ספר שהמורה אומרת לו שהוא חלש במשהו, יכול לקבל את ה"רעיון" הזה ומהר מאוד לתת לו תוקף קיומי, מה שיגרור אחריו צמיחה של מערכת אמונות שלמה של הילד. תנחשו מה יהיה טעמם של הפירות מאותו עץ…)

אחד החוקים האוניברסאליים שאני מלמד הוא חוק המינים או חוק העיבור (לקבלת סדרת המסרים שלי בנושא החוקים האוניברסאליים של היקום, אתם מוזמנים להיכנס לכאן – "לעבוד עם החוקים – איך לעבוד בהרמוניה עם חוקי היקום"), שאומר לנו ש"לכל זרע רוחני דרוש זמן הבשלה מסוים עד שהוא יהפוך למקבילו הפיזי". אותו זרע רוחני הוא למעשה אותו רעיון שאנחנו בוחרים לאמץ.

שתי השאלות שכל אחד צריך לשאול את עצמו בשלב הזה הן:

1) על סמך איזה רעיונות אני פועל היום בתחומי חיי השונים? (מקדמים או מעכבים?)

2) אחרי איזה רעיונות אני מחפש כיום בחיי בתחומי חיי השונים? (מקדמים או מעכבים?)

אוקיי, אז עכשיו כשאנחנו די מיושרים לגבי המשמעות של רעיונות וההשפעה שלהם על חיינו ועל יצירת פריצת הדרך שלנו, בואו נעבור לתכל'ס:

איך מוצאים רעיונות שמקדמים אותנו? 

אז כפי שציינתי, רעיונות יש בלי סוף, מחכים וממתינים לאנשים שמחפשים אותם. אז כדי שתתחילו לחפש את הרעיונות הראויים שלכם (כתבתי על עניין זה מאמר שלם, גם אותו אתם מוזמנים לקרוא כאן – "האם המטרות שלך ראויות?"), השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם (בהנחה ועניתם על שתי השאלות שהצעתי מקודם והתשובות להן ברורות לכם) היא:

1) מהי המטרה שלי? – האם אתם יודעים מהן המטרות שלכם? אלו שמייצגות את מה שאתם באמת רוצים? אם כן, ואם הן ברורות לכם, עברו לשלב הבא. אם לא, עליכם להגדיר לעצמכם מה אתם באמת רוצים ומתוך כך להגדיר לעצמכם את המטרות שלכם. שימו לב כי המטרה שלכם היא בפני עצמה רעיון! 

אם אין לכם מושג מה אתם באמת רוצים (מה שקורה לרבים מהאנשים) ואתם באמת רוצים לדעת מה אתם באמת רוצים, עליכם להתחיל בחיפוש אחר רעיונות שיאפשרו לכם לגלות זאת.

ערכו רשימה של כל הרעיונות שעולים בראשכם ל – כיצד ניתן לגלות מה אתם באמת רוצים. ערכו רשימה ארוכה ככל שניתן.

לאחר שתסיימו את הרשימה, תגלו שיש לא מעט רעיונות לכך. שאלו את עצמכם: באילו מקורות השתמשתי כדי למצוא את הרעיונות שלי? (האם השתמשתם רק בידע שלכם או שפניתם למקורות נוספים ואם כן פניתם, מה היו אותם המקורות?)

זכרו כי כל העניין בחיפוש אחר רעיונות הוא לא להסתמך רק על מה שאתם כבר יודעים ומכירים, אלא לאפשר לרעיונות שאינם נמצאים בתחום הידיעה הנוכחית שלכם לפגוש אתכם! (זה בדיוק אותו מרחב C שאני תמיד מדבר עליו)

למעשה, התהליך של הגדרת המטרה שלכם הוא בדיוק המשך התהליך שאני מתאר כאן. אם לא הצלחתם להגדיר לכם מה אתם באמת רוצים, המשיכו לשלב הבא עם ההגדרה שהמטרה שלכם היא לדעת מה אתם באמת רוצים.

2) הישארו ממוקדים! - אחרי שהגדרתם לעצמכם את המטרה שלכם, כל מה שעליכם לעשות זה להישאר ממוקדים בה ברמה המנטאלית. מה שיקרה בתוך מספר ימים, זה שלפתע תתחילו לקלוט דברים (שיחות של אנשים, כתבות בעיתון, מאמרים וכו') שבכולם קיים סוג של רעיון שיכול לעזור לכם להתקדם לעבר המטרה שלכם (זהו חוק המשיכה בהתגלמותו וגם עליו תוכלו ללמוד יותר בסדרת המסרים – "לעבוד עם החוקים – איך לעבוד בהרמוניה עם חוקי היקום!")

3) חפשו בעקביות אחר רעיונות – החל מהרגע שהצבתם לעצמכם מטרה, עליכם לפעול כדי להשיג אותה. כדי שתוכלו להתקדם לעבר מטרה שלרוב אין לכם מושג איך להשיג אותה, עליכם לחפש רעיונות. הנה רשימה של חמש מקורות מתוך רשימת המקורות שלי, בה אני תמיד דואג לחפש רעיונות חדשים, שיסייעו לי להתקדם לעבר המטרות שלי:

  • ניסיון של אחרים - פנו לאנשים שעוסקים בתחום שלכם או שבו אתם רוצים לעסוק, או בתחום שבו אתם מבקשים לקבל רעיונות חדשים. בקשו להתייעץ איתם (אל תדאגו בקשר לכך שהם לא ירצו לעזור. אתם לא מאיימים עליהם, אלא להיפך, אתם מחמיאים להם בכך שאתם פונים אליהם)
  • ספרים – קראו ספרים שכתבו מומחים או אנשים שעוסקים בתחום שלכם, סכמו אותם, כתבו את הטיפים שלהם, למדו אותם ואת דרכי הפעולה שלהם
  • היו מודעים למסרים של היקום - כמה פעמים קרה לכם שהסתובבתם עם איזו שאלה בראש ולפתע ראיתם את התשובה על גבי פרסומת שתלויה על אוטובוס? או שאולי שמעתם את התשובה שחיפשתם במילים של שיר של"פתע במקרה" התנגן ברדיו? היו מודעים לרעיונות שאתם מקבלים מהיקום מכיוון שהם תמיד נמצאים שם ומחכים שתגלו אותם
  • פנו למומחים - פנו לקבל עזרה מקצועית ממטפלים, מאמנים, יועצים. בקשו להיפגש לפגישת היכרות ראשונית וקבלו החלטה לגבי מה שנראה לכם כמתאים ביותר (אולי השתתפות בסדנה, אולי תהליך אישי ואולי שניהם) – כאן זה המקום לעשות לעצמי קצת פרסומת אישית ולהזמין אתכם ליצור איתי קשר לגבי בירור של השירותים השונים שאני מציע – פנו אליי לכתובת – razohana@gmail.com
  • גוגל – הכל נמצא שם! היום, יותר מאי פעם, אנחנו חיים בעידן שבו כל המידע שרק תרצו זמין עבורכם בלחיצת כפתור. וגם כאן, שימו לב מה קורה: התוצאות שתקבלו בגוגל הן אלה שתחפשו אחריהן! הקלידו את מה שאתם מחפשים אחריו ותופתעו לגלות את כמות הרעיונות שתעלה בפניכם. בכלל, רשת האינטרנט מאפשרת לכם להתחבר למומחים מרחבי כל העולם, להירשם לרשימות התפוצה שלהם ולקבל מהם טיפים נפלאים לשיפור איכות חייכם בכל תחום.

4) פעולות עקביות! - מצאתם רעיון שנראה לכם? מצוין! התחילו לפעול כדי ליישם אותו (זו בסופו של דבר גם הדרך היחידה לבחון האם זה רעיון שמקדם אתכם), התמקדו בו ואל תתפזרו לכיוונים נוספים. ערכו לכם רשימה של רעיונות ודאגו לפעול על פיהם על פי סדר מסוים שאתם קובעים מראש.

זה הכל להיום,

אני מקווה שהפקתם תועלת מהמאמר.

כמו תמיד, אני מזמין אתכם להגיב ולשתף את האנשים היקרים לכם במידע זה.

המשך שבוע נפלא!

רז

הצטרפו אליי לסדנת משיגי היעדים – סדנה עוצמתית שתאפשר לך ליצור פריצת דרך משמעותית בחייך וכל זאת באחריות מלאה!!!

כל הפרטים כאן – סדנת משיגי היעדים

 

פורסם בקטגוריה אמונה, העצמה, הרגלים, השראה, זוגיות, מטרות, מערכות יחסים, משבר, פריצת דרך, פריצת דרך, רעיונות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>