האם המטרות שלך "ראויות"?

שלום לך,

בכל תהליך של פריצת דרך, אחד השלבים הקריטיים הוא שלב הצבת המטרות. שלב הצבת המטרות הוא השלב שבו האדם מגדיר לעצמו מה הוא באמת רוצה להיות, לעשות ולהשיג בחייו (ולא מה שהוא חושב שהוא יכול) ומנסח את הדברים כפי שמטרה צריכה להיות מנוסחת: (ברורה, ממוקדת, ספציפית, תחומה בזמן).

לאחר שאנחנו מנסחים את המטרות שלנו, הרבה פעמים קורה שאנחנו מסתכלים על מה שכתבנו וקצת מרגישים לא בנוח. כאילו משהו חסר שם, כאילו אנחנו לא בטוחים שזו באמת המטרה שלנו.

יש למה שכרגע תיארתי מספר סיבות, אך אני רוצה להתייחס לאחת העיקריות שבהן והיא: אנחנו לא בטוחים שהמטרה שהצבנו לעצמנו היא מטרה ראויה! - גם אם אנחנו לא מודעים לכך שזה מה שמפריע לנו, זאת הרבה פעמים הסיבה.

ומה זאת מטרה ראויה?

אז לפני שאענה על כך, אציין שאחת ההגדרות שאני מאוד אוהב למילה הצלחה היא ההגדרה של ארל נייטינגייל שאמר ש: "הצלחה היא המימוש העקבי של רעיון ראוי", כלומר, הצלחה היא התהליך של הגשמת מטרות ראויות בחיינו באופן שיטתי ועקבי, כדרך חיים.

אז עכשיו נשאלת השאלה: מהי מטרה ראויה?

אז ככה, מטרה ראויה היא קודם כל מטרה שראויה לכם ולא מטרה שאתם ראויים לה. ז"א, זוהי מטרה שראויה לכך שתקדישו לה את הזמן, האנרגיה ושאר המשאבים שלכם (הרבה אנשים נוהגים לשאול האם הם ראויים למטרות שלהם, מה שיוצר תמיד ספק, ובלבול. אדם פורץ דרך שואל: האם המטרה שלי ראויה לי?). מטרה ראויה היא מטרה שישנם דברים שאתם תהיו מוכנים להקריב כדי להשיג אותה.

כדי שתוכלו לזהות האם המטרות שאתם מציבים לעצמכם מהוות מטרות ראויות עבורכם, אני מביא בפניכם חמש שאלות שאתם יכולים לשאול לגבי כל מטרה ובכל תחום בחייכם:

1) האם זו באמת מטרה שמשרתת אותי? – האם המטרה הזו היא באמת מטרה שלכם ולא של מישהו אחר? האם היא מייצגת משהו שאתם באמת רוצים לעשות?

2) האם השגת המטרה אינה באה על חשבון מישהו אחר? – האם המטרה היא מטרה שמבחינה מוסרית, אף אחד לא ייפגע מכך שאשיג אותה?

3) האם המטרה לוקחת אותי לעבר או מרחיקה אותי ממה שאני באמת רוצה להיות בחיי? – האם העשייה לעבר המטרה וההשגה של המטרה מאפשרת לי להיות האדם שאני באמת רוצה להיות? האם המטרה שלי היא בכיוון של החזון שלי?

4) האם אני מחויב מבחינה רגשית להשגת המטרה? – האם המטרה מרגשת ומפחידה אותי באותו הזמן?

5) האם אני באמת רואה את עצמי משיג את המטרה הזו? - האם אני מאמין שאני יכול להשיג את המטרה שלי?

אם התשובה שלכם לכל אחת מהשאלות היא "כן!", אז הנה לכם מטרה ראויה. כל מה שנשאר זה לצאת ולפעול להשגתה. אם עניתם "לא" לאחת השאלות (או יותר), כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבדוק מה צריך לשנות או להשתנות כדי שהתשובה תהיה "כן!".

 

זה הכל להיום, מקווה שהתוכן יעזור לכם בתהליך פריצת הדרך שלכם!

כמובן שאשמח לתגובות שלכם ולשיתופים שלכם (שתפו את כל מי שאתם חושבים שיכול להפיק תועלת מהתכנים שלי – יש כפתור שיתוף ממש מתחת למאמר)

אני מבקש לאחל לכם המשך יום נפלא!!!

רז

 

פורסם בקטגוריה אימון אישי, אימון עסקי, אמונה, העצמה, הצלחה, יעדים, מטרות, פריצת דרך, פריצת דרך. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>