יש לי חזון! – איך לבנות חזון אישי ו/או עסקי

חזון.

וואוו! איזו מילה,  קטנה – אך עם משמעות ענקית.

כולנו משתמשים בה בתדירות כזו או אחרת,  בהקשר כזה או אחר, אך האם אנחנו באמת מבינים את המשמעות שלה?

בדיקת מערכת: האם יש לך חזון? אישי? עסקי? מקצועי?

מטרת המאמר הזה היא לשפוך קצת אור על נושא החזון האישי ו/או העסקי של כל אחד ואחת מאיתנו: מהי המשמעות שלו? למה כל כך חשוב שיהיה לנו (לפחות) אחד כזה? ואיך ניתן ליצור אותו, הלכה למעשה?

ונתחיל בהגדרה הבסיסית: מהו חזון?

הערה מקדימה: חשוב להבין כי ישנן לא מעט הגדרות ופרשנויות למושג חזון, אך כאן אני מבקש לשים את הפרשנויות המקובלות (בדר"כ) בצד ולהציע לכם דרך התבוננות נוספת על המשמעות שלו.

ובכן, על פי מילון אבן – שושן, חזון הוא: "תמונה שאדם רואה בחלומו, בדמיונו או בעיני רוחו, כלומר, מעין תוכנית אידיאלית, תיאור של דברים בהתאם לשאיפה או משאת נפש. החזון הינו שאיפה שברוב המקרים אינה מושגת, אלא מהווה נקודת משיכה אל האופק שלעולם אינו מתקרב"

אז כפי שאנחנו רואים בהגדרת המילון, חזון מייצג עבורנו מעין חלום, תכנית או תמונה דמיונית שמייצגים בעבורנו שאיפה מסויימת, או ערכים נשגבים שאנו מאמינים ומונעים על פיהם. עד כאן, הכל ברור, אני מניח.

אך שימו לב למשפט המודגש בסוף ההגדרה המילונית, על כך שחזון מהווה נקודת משיכה אל האופק שלעולם אינו מתקרב.

כאן בדרך כלל מתחילה הסתירה בין התפיסה המקובלת למושג חזון, לבין התפיסה שאני מציע.

לכן, חשוב להדגיש הבדל משמעותי בין שני מושגים: חזון הוא לא מטרה!

מטרה היא דבר מוגדר, ברור, ספציפי וישים, שניתן למדוד אותו בכמות ובזמן (למשל, מטרה של להרוויח סכום כסף מסויים עד לתאריך מסויים) וניתן לדעת נקודתית מתי היא מושגת.

חזון הוא במקרה הזה ייצוג של ה"למה" בכלל לרצות להשיג את סכום הכסף הזה. החזון הוא המניע הפנימי, הערכי והרגשי שלנו להשגת אותה מטרה.

כשאני מרצה בנושא של הצבת מטרות, אני תמיד אומר כי החזון הוא מתווה הדרך של תכנית המטרות שלנו. חזון הוא הבסיס לבניית תכנית המטרות שלנו, בכל תחום בחיינו. חזון הוא מה שהופך את המטרה שלנו לראויה עבורנו!

ישנו משפט שאני מאוד אוהב בהקשר של חזון שאומר: "נווט את מסלולך על פי אורות הכוכבים ולא על פי אורותיהן של ספינות חולפות" – זוהי בדיוק משמעות החזון! החזון הוא אותו אור כוכב, שבאמצעותו אנחנו מתווים את דרכנו, המטרות הן כבר נקודות הציון שאנו מסמנים בדרך.

הרשו לי לתת לכם דוגמה אישית:

אני מרצה, מאמן ומנחה להתפתחות והעצמה אישית ועסקית. יש לי מספר מטרות שאני מבקש להשיג כמו: סדנאות מסוימות שאני רוצה להעביר, מוצרים שאני רוצה לפתח, פרויקטים שאני רוצה לקדם. כל אחד מהדברים שכרגע תיארתי הוא מטרה (כמובן שהן מוגדרות לי בצורה מאוד ברורה), אך יחד עם זאת, כל אותן מטרות, יושבות בהרמוניה עם אותו החזון שלי (העסקי) שהוא: "מלווה ומוביל אנשים ועסקים ליצירת פריצת דרך באמצעות העצמה אישית ומתן השראה."

האם אתם רואים את ההבדל?

מה שמניע אותי (החזון) זה ללוות ולהוביל אנשים לפריצת דרך, האופן שבו אני בוחר להגשים את החזון שלי הוא דרך המטרות של בין היתר: סדנאות ומוצרים שונים.

זכרו: תחת חזון אחד ניתן לבנות אינסוף של מטרות שונות!

אז למה צריך חזון?

כפי שציינתי קודם לכן, החזון מתווה את הכיוון שלנו והוא הבסיס לבניית תכנית המטרות והיעדים שלנו. כשאני פועל עם חזון שמניע אותי, אני יוצר משמעות לעשייה שלי, אני מבין את הערך הנשגב שאני משיג, מאפשר ומעניק לאחרים דרך העשייה שלי.

אני מזמין אותך לפעול תחת חזון אישי ו/או עסקי (ייתכן שהיום כבר יש לך אחד כזה אך הוא לא מוגדר לך באופן ברור), אגב, אני ממליץ שיהיה לך חזון לפחות לתחומים הבאים:

- חזון מקצועי / עסקי

- חזון אישי

- חזון זוגי (כמובן שמנוסח יחד עם בן/בת הזוג)

- חזון כהורה

אז איך בונים חזון?

כדי שתוכל להתחיל לבנות את החזון שלך, יש לחזור ולראות את הדוגמה שנתתי מקודם, של החזון שלי.

מה שאתה מבקש להשיג בסופו של דבר זו מעין הצהרה, שמייצגת ערכים שחשובים לך להגשים בעשייה שלך (במקרה שלי – ללוות, להוביל, פריצת דרך) וכן את הערכים שאתה רוצה לאפשר לאחר להגשים ולחוות (במקרה שלי – העצמה אישית, השראה).

הצהרת החזון שלך צריכה להיות בנויה על סמך ארבעת העקרונות הבאים:

1) אישי - כל מילה בחזון שלך צריכה להיות ברורה לך! (לא לאחרים – החזון אינו סלוגן שיווקי) – אני מציע לרשום לעצמך, על כל מילה שהכנסת להצהרת החזון, מה היא מסמלת עבורך (למשל, אני כותב לעצמי, מה המשמעות של פריצת דרך ומה היא מאפשרת או מה זה אומר מבחינתי ללוות ולהוביל)

2) רגשי - החזון שלך צריך להניע אותך ולכן הוא צריך לרגש אותך! (מעבר לכך שדרך הרגש הוא גם מוטבע בתת המודע שלך) בדיוק כמו שכל מילה צריכה להיות ברורה לך ברמת המשמעות, כך היא גם צריכה לעורר אותך ברמה הרגשית

3) מנוסח בלשון הווה – יש לנסח את החזון בלשון הווה ובכך לתת לו תוקף קיומי בכל רגע מההתנהלות שלך. נכון, יש מי שיגידו: איך אני יכול כבר עכשיו להצהיר שאני עושה משהו כשבפועל אני עדיין לא? ואני עונה: מהרגע שאתה מכוון לזה ברמת החזון, אתה כבר מתחיל ליצור את זה! וזו הסיבה מדוע אנחנו רוצים לתת תוקף להצהרה שלנו כאן ועכשיו!

4) חיובי – יש לנסח את החזון בצורה כזו שהוא ממוקד במה כן אתם רוצים ליצור ולא במה אתם רוצים למנוע (למשל, מסייע לאנשים לחיות את החיים שהם באמת רוצים לחיות ולא – מסייע לאנשים לצאת ממצוקות היומיום שלהם)

כדי להתחיל ליצור את הצהרות החזון שלך, אני ממליץ ליצור רשימה בסיסית, שמכילה ערכים שאתה מאמין בהם, מתוך אותה רשימה, אני ממליץ לנסח כל מיני הצהרות ומשפטים, עד שתגלה את המשפט שמתאים לך ביותר (זו חוויה אדירה!)

הנה מספר שאלות שיוכלו לעזור לך להתחיל:

—- למה אני רוצה להיות / לעשות / להשיג?

—- מהם הערכים שאני מבקש להגשים?

- —מה אני רוצה לקבל / לתת?

—- מה אני הכי רוצה ליצור?

- על מי או על מה אני רוצה להשפיע?

- —מהן התשוקות שלי?

—- מה אני רוצה שאחרים או אני נרגיש?

לאחר שבנית את הרשימה מתוך כל התשובות שענית לשאלות שכרגע הצעתי לך והתחלת לבנות מתוכה את הצהרות החזון שלך, אני ממליץ לך לכתוב אותן על גבי נייר גדול וחלק ולתלות בכל מקום אפשרי (כזה שאתה פוגש ברוב היום שלך).

חשוב לזכור: הכאב דוחף אותנו עד שהחזון מושך אותנו!

תן לחזון להוביל את חייך!

מזל טוב!!!

יש לך חזון!

אשמח לשמוע את תגובותייך למאמר, ממש כאן מתחתיו,

תודה!

 

רז


פורסם בקטגוריה אחריות, אימון אישי, אימון עסקי, חזון, ייעוד, יעדים, מטרות, פריצת דרך, פריצת דרך. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

Comments Closed