"אזור הנוחות" – איך לצאת ממנו, עכשיו!!!

אדם אחד הלך ברחוב כשלפתע הבחין בשני גברים משוחחים ביניהם. ליד אחד מהם שכב כלב, שנשמע היה כאילו הוא נובח ומיילל מכאב.

אותו אדם היה סקרן לדעת מדוע הכלב מתנהג כך וניגש לאדם שעמד לידו מתוך ההנחה כי הוא הבעלים של הכלב.

"סליחה אדוני, האם הכלב הזה שייך לך?"

"כן", ענה האיש.

"ובכן, מדוע הוא נובח ומיילל בצורה כזו?"

"מכיוון שהוא שוכב על קוץ", ענה הבעלים של הכלב.

"שוכב על קוץ?", השתומם האיש הסקרן, "אז מדוע הוא אינו קם ממקומו?"

"מכיוון שזה לא כואב מספיק כדי לקום, אלא רק מספיק כדי לנבוח וליילל" ענה הבעלים של הכלב ללא היסוס.

אזור הנוחות הוא אותו אזור או מרחב התנהלות, שבו אנו עושים מספיק כדי לעבור את היום. מתפשרים עם מה שיש, נזהרים, לא לוקחים סיכונים ובעיקר מוותרים על החלומות שלנו.

אזור הנוחות זהו המקום שבו נמצאים רובנו, רוב הזמן.

אזור הנוחות זהו האזור שבו אנחנו מעדיפים "להיות בטוחים מאשר להצטער".

אזור הנוחות זהו האזור שבו אנחנו מספרים לעצמנו תירוצים וסיפורים, מאשימים אחרים, דוחים את מה שאנחנו באמת רוצים ונעשים ציניים כלפי עצמנו וכלפי הסביבה שלנו.

אזור הנוחות הוא אזור שבו אנחנו חשים מתוסכלים וממורמרים מחיינו, אך לא עושים עם זה שום דבר.

אזור הנוחות זה בדיוק המקום שנמצא בו הכלב ששוכב על הקוץ. כואב ומציק לנו שם, אבל רק מספיק כדי שנתלונן על כך אך לא מספיק כדי שנקום ונצא משם.

אינני חושב כי יש צורך ולהוסיף מדוע כולנו צריכים לצאת מאזור הנוחות שלנו, בהנחה שאנחנו רוצים לחיות את החיים שאנחנו באמת רוצים לחיות, נכון?

ובכן, המאמר הזה הוא פרקטי ביותר ולכן אני מייד מתכוון לספר לכם כיצד ניתן לצאת מאזור הנוחות שלכם, עכשיו!!!

כהקדמה לכך אוסיף, כי מייד תראו שקיימות שתי דרכים ליציאה מאזור הנוחות (אחת מומלצת ואחת ממש לא), אך בסופו של דבר, השיקול יהיה שלכם.

שתי הדרכים ליציאה מאזור הנוחות

  1. כואאאאאאב לייייייייייי!!!!! – הדרך הראשונה לצאת מאזור הנוחות (וזו שלדעתי רוב האנשים שיוצאים מאזורי הנוחות שלהם, יוצאים דרכה) היא דרך ההימנעות מכאב. אנחנו בני האדם פועלים מתוך שני מנגנונים. המנגנון הראשון הוא מנגנון ההימנעות מכאב. זאת אומרת, אנחנו נעשה את הכל כדי לא לחוות כאב. בכל מקום שבו נזהה כאב גדול, נעשה את הכל כדי לברוח משם. אזור הנוחות שלנו יכול להיות אזור מאוד מציק אך כפי שציינתי קודם, הוא לא כזה כואב כדי שנעשה את הכל לצאת ממנו. למעשה, אנחנו מקשרים יותר כאב ליציאה ממנו ולכן מעדיפים "לסבול בשקט" בתוכו. לדוגמה: אדם שמצב בריאותו לא מזהיר, הוא מעשן, סובל מעודף משקל והתזונה שלו ממש לא מאוזנת. האדם הזה היה מאוד רוצה להפסיק לעשן ולשנות את אורח החיים שלו, אך הוא מקשר יותר כאב לשינוי אורח חייו (קשה לו לחשוב כיצד יהיה בלי הסיגריות ולקום כל בוקר לעשות הליכות? הצחקתם אותו!) ולכן מעדיף להמשיך לחיות באורח החיים הנוכחי (זה מציק שקשה לו ללכת יותר מעשרים מטר מבלי לעצור לנוח אך מה זה לעומת שינוי אורח החיים?). האנשים שיוצאים בסופו של דבר מאזור הנוחות בדרך הכאב, הם אלה שנעשה ממש כואב להם שם והם יעשו את הכל כדי לצאת. למשל, אותו אדם שכרגע תיארתי, מגיע למצב שבו אומרים לו הרופאים (בעקבות התקף הלב שהוא עבר), שאם הוא רוצה להמשיך ולחיות, עליו להפסיק לעשן, להתחיל לעשות הליכות ולשנות את התזונה שלו). האדם הזה הוא כמו הכלב שתיארתי בתחילת הפוסט (בלי להעליב, כן?), רק ברגע שהקוץ יהיה ממש כואב, הוא יקום). אני מניח כי כעת אתם מבינים מדוע זו תהיה הדרך הלא מומלצת ליציאה מאזור הנוחות שלכם! מייקל בקוויט, אחד ממשתתפי הסרט "הסוד", אמר משפט שמאוד מחבר אותי לשתי הדרכים שאני כרגע מתאר בפניכם. הוא אמר: "הכאב שלנו דוחף אותנו, עד שהחזון שלנו מושך אותנו" וזה מוביל אותי לדרך השנייה והמומלצת ליציאה מאזור הנוחות.
  2. יש לי חזון! – מעבר לכאב הרב שאנחנו חווים בדרך הראשונה שתיארתי, סיבה נוספת לכך שהיא ממש לא מומלצת, היא שכאשר אנחנו יוצאים באמצעותה מאזור הנוחות, לא תמיד אנחנו יודעים לאן אנחנו מגיעים ומה הכיוון שלנו. זאת אומרת, אנחנו ממוקדים במה אנחנו לא רוצים אך לא במה אנחנו כן רוצים! כאשר אנחנו נותנים לחזון שלנו להוביל אותנו, אנחנו מתחילים ליצור את הכיוון שלנו. אנו מבינים שכדי לצמוח ולגדול עלינו לעזוב את אזור הנוחות וללכת אחר המטרות שאנו מציבים לעצמנו. אחת הטכניקות שניתן להשתמש בה בעניין זה, זה ליצור הקשרים חדשים של כאב בחיינו. כלומר, להבין שהכאב האמיתי הוא להישאר באזור הנוחות (להתחיל לייצר כאב "מלאכותי" שאנחנו מקשרים לאזור הנוחות, למרות שבפועל אנחנו עוד לא ממש מרגישים אותו). למשל, אותו אדם שתיארתי בדוגמה הקודמת, יתחיל לומר לעצמו: "אם לא אתחיל לעשות הליכות ואם לא אפסיק לעשן, אוכל להביא את עצמי לסיכון חיים ואז לא אוכל להיות עם בני משפחתי לאורך שנים ארוכות. אני מעדיף להימנע מהכאב הזה ולהתמודד עם ה"כאב" שיש בלצאת מאזור הנוחות שלי". כאשר אנחנו בוחרים בדרך הזו, אנחנו בשליטה. אנחנו לוקחים אחריות. אנחנו מציבים לעצמנו מטרות ויעדים ובונים תכנית פעולה מוגדרת להשגתם.

לסיכום,

אזור הנוחות הוא לא המקום שלנו! כדי ליצור את החיים שאתם באמת רוצים לחיות, עליכם להיות מוכנים לעזוב את אזור הנוחות שלכם, עכשיו!!!

אל תחכו שהכאב יהיה גדול מדי, עשו זאת בצורה אחראית וממוקדת.

החליטו מה אתם באמת רוצים והתחילו לפעול!

יציאה מאזור הנוחות כרוכה בהחלפת הרגלים ישנים ומעכבים בהרגלים חדשים ומקדמים.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על אזור הנוחות ועל תהליך יצירת החיים שאתם באמת רוצים לחיות, היכנסו לקישור המצורף וצפו בסרטון הדרכה בן 56 דקות שייתן לכם חומר רב על הנושא:

מהמצוי לרצוי – איך ליצור את החיים שאני באמת רוצה! – שיעור במתנה!

בנוסף,

אתם תמיד יכולים להירשם ולהשתתף בסדנת "משיגי היעדים" הקרובה,

כל הפרטים כאן – סדנת "משיגי היעדים"

זה הכל להיום,

מקווה שהמידע היה מועיל עבורכם.

אל תשכחו לשתף ולהשאיר את תגובותיכם למטה,

רז.

 

פורסם בקטגוריה אחריות, אימון אישי, אימון עסקי, העצמה, חזון, מטרות, פריצת דרך. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>