"לא עכשיו, אני עסוק!"

האם המשפט הזה נשמע לכם מוכר? האם אתם מוצאים את עצמכם אומרים זאת לבני הזוג שלכם? לילדים שלכם? לחברים שלכם? לעצמכם?

"אל תבלבלו בין תנועה להתקדמות", כך אמר ג'ים רוהן האגדי. כל כך מדויק ונכון בעיניי. רובנו נוטים להיות כל הזמן עסוקים כל כך אך השאלה היא במה?

ובכן, כנראה שהתשובה הנכונה לגבי רובנו היא שאנו נוטים להיות עסוקים כל כך ב… להיות עסוקים! להיות עסוק זה לא אומר שאני מתקדם לאנשהו, להיות עסוק זה פשוט אומר שאני בתנועה.

שאלו את עצמכם: האם ההתנהלות שלי במהלך היומיום היא התנהלות שמקדמת אותי לעבר מטרותיי השונות או שמא היא מהווה עבורי סוג של בריחה מעשייה של הדברים שבאמת מקדמים אותי? האם אני אפקטיבי בעשייה היומיומית שלי? (ז"א, האם אני ממוקד דרך ותוצאה?)

עקרון האקטיביות אומר לנו שבכדי שנוכל להגשים כל מטרה שלנו במימד הפיזי עלינו לפעול. תוצאות לא נוצרות מהצהרות או מדברים כתובים. תוצאות מייצרים בפעולות.

בכדי למצוא את התשובה התחילו בתכנית המטרות והיעדים שלכם: האם יש לכם תכנית כזאת? האם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים להיות / לעשות / להשיג במהלך השנה הקרובה? שלוש השנים הקרובות? חמש השנים הקרובות? עשר השנים הקרובות?

אם התשובה שלכם שלילית, עליכם להתחיל מכאן. צרו לעצמכם תכנית מטרות ויעדים ברורה וראויה. תכנית שתתן לכם את הכיוון אליו אתם הולכים.

לאחר שיש לכם תכנית כזו, עליכם ליצור תכנית פעולה. תכנית פעולה אפקטיבית היא כזו שמאפשרת לכם לדעת בכל יום מה עליכם לעשות כדי להתקדם צעד קטן נוסף לעבר מטרותיכם. זכרו: שינוי גדול מתחיל במספר שינויים קטנים. זה הכל.

כאשר תבנו את תכנית הפעולה שלכם, יקרה דבר נפלא. לפתע תוכלו לראות היכן אתם עסוקים בלהיות עסוקים והיכן אתם עסוקים בליצור התקדמות. לפתע תראו כי אתם מנהלים את הזמן שלכם בצורה אפקטיבית, לפתע תראו כי אתם כלל לא עסוקים!

אחד המשפטים שאני מאוד אוהב בהקשר זה של ניהול זמן הוא שאין דבר כזה באמת חוסר זמן, מה שיש באמת זה חוסר כיוון. ברגע שתדעו מהו הכיוון שלכם, ברגע שתדעו כיצד אתם מתכוונים לפעול, דברים פשוט מסתדרים!

אז…

רגע לפני ששנת 2011 בפתח, עשו עם עצמכם את בדק הבית. שאלו את עצמכם לאן אתם רוצים להתקדם מכאן וכיצד אתם מתכוונים להגיע לשם?

דבר נוסף,

בעוד מספר ימים אפתח את ההרשמה המוקדמת לסמינר "משיגי היעדים". מדובר בסדנה רבת עוצמה של יום שלם מבית היוצר של בוב פרוקטור. כשותפים עסקיים של בוב פרוקטור בישראל, אנחנו בנמלה – אימון אישי ועסקי גאים להעביר את הסדנה שהשפיעה על חייהם של רבים ברחבי העולם.

בתכנית "משיגי היעדים" תוכל ללמוד בין היתר:

1.  למה אנחנו מציבים מטרות ולא עומדים בהם? (ההבדל המהותי בין הצבת יעדים לבין השגתם)

2. איך לבנות את הגשר בין מה שאתה רוצה שיהיה לך בחיים , לבין מה שיש לך היום…?

3. איך לקבוע סדר עדיפויות אמיתי למטרות שלך?

4. מה מעכב אותך בחיים?

5. איך לשמור על מוטיבציה גבוהה לאורך זמן?

6. איך לבנות תוכנית פעולה אמיתית ופרקטית?

7. הכי חשוב… נחשוף את "מאחורי הקלעים" של עולם ההצלחה!

כאמור, את כל הפרטים הנוספים לגבי סמינר "משיג היעדים" ניתן יהיה לקבל ברגע שנפתח את ההרשמה המוקדמת.

אם ברצונך לקבל פרטים נוספים אודות סמינר "משיגי היעדים" לכשתיפתח ההרשמה המוקדמת, השאר את פרטייך כאן.
בהצלחה!!!


רז אוחנה – מאמן אישי ומנחה קבוצות להתפתחות והעצמה אישית ועסקית


אימון אישי | אימון עסקי | נמלה

פורסם בקטגוריה הצלחה, התמדה, חזון, ייעוד, יעדים, מחויבות, מטרות, ניהול זמן. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>