למצוא את הייעוד האישי שלך בחיים או: למה אתה חייב לעשות את מה שאתה אוהב?

"לכל אדם יש ייעוד: ההכרח היחידי הוא ללכת בעקבותיו, להשלים עִמו – לא משנה לאן יוביל אותו ייעוד זה" (הנרי מילר)

הערה מקדימה
שלום לך, אני מבקש ממך לעצור ולעבור בקפידה על הנחות היסוד הבאות. הסיבה שאני מבקש זאת היא מכיוון שהמאמר מבוסס על הנחות יסוד אלו, התואמות את השקפת עולמי ואת הדרך בה אני רואה את הדברים. אני כמובן מזמין אותך להמשיך לקרוא את המאמר גם אם אינך מסכים/ה עם הנחות היסוד שלו.

הנחות יסוד להמשך קריאת המאמר:
1.      לכל אדם יש ייעוד בעולם הזה. כל אדם הוא ייחודי ומיוחד ויש לו משימה שעליו למלא בחייו. מה שיש בכל אחד ואחת מאיתנו הוא ייחודי ואין שני לנו בעולם הזה.
2.      ייעודו של האדם הוא חלק מתהליך מלא ומושלם של כל בני האדם כולם. כולנו אחד.
3.      האדם הוא יצור השואף לצמיחה מתמדת, להגשמה ולמימוש הפוטנציאל שלו (עקרון הצמיחה).
4.      בסופו של דבר, הייעוד האמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו הוא לפעול למען עקרון הצמיחה (לתת מעצמנו למען עולם טוב יותר, שלם יותר, מאוזן יותר)

אז מהו ייעוד?
ובכן, על פי תפיסתי והשקפת עולמי, הייעוד האישי של כל אחד ואחת מאיתנו הוא בעצם תכלית קיומנו. הייעוד הוא המתווה של אופן ודרך החיים שלנו, הייעוד של כל אדם ואדם הוא בעצם הגדרת המשימה או השליחות שכל אחד ואחת מאיתנו אמורים למלא או להגשים בחיינו.
איך ניתן לדעת מהו הייעוד האישי שלנו?
השלב הראשון כדי להתחיל להבין מהו הייעוד האישי שלך בעולם זה פשוט לשאול את עצמך מס' שאלות כגון: מהם הדברים שאני הכי אוהב לעשות? מהם הדברים שאני הכי טוב בהם? מהם הדברים שהכי מרגשים אותי? התשובות שתקבל לשאלות מסוג אלו יהיו עמודי התווך שיובילו אותך לייעוד שלך, זה מה שאתה צריך להעניק מעצמך לעולם!!! חשוב להבין כי אדם אשר לא מבין את הייעוד שלו ימצא עצמו אבוד. הייעוד שלנו הוא לעשות את מה שאנחנו טובים בו ואת מה שאנחנו אוהבים ומרגש אותנו.

כשאתה בייעוד שלך אתה עושה את מה שאתה אוהב ואת מה שאתה טוב בו.

השלב השני, כאשר מונחת לפניך רשימת התשובות, שאל את עצמך מה מהדברים האלו אתה עושה היום ומה לא? מה אתה לומד מתוך הרשימה? האם אתה פועל בהרמוניה עם הדברים שאתה אוהב לעשות וטוב בהם או שמא אתה "מטאטא" אותם מתחת לשטיח ומחכה שיום אחד תתחיל לעשות אותם?

אנחנו חייבים להיות מאוהבים במה שנועדנו לעשות, זה שירותי עבור כל העולם! רק כשנעשה באמת את מה שנועדנו לעשות, נוכל לעשות טוב לעצמנו ולמען האחר!

השלב השלישי הוא לשאול את עצמך כיצד אני יכול לעשות יותר את הדברים האלו שאני כל כך אוהב וטוב בהם? כיצד אני יכול לתת דרך אותם הדברים ערך מוסף לעולם?
הרבה אנשים למשל, לא מאמינים שניתן להתפרנס מכך שאתה עושה את הדברים שאתה באמת אוהב וטוב בהם. הרבה אנשים מחזיקים באמונה מגבילה שאומרת: "אי אפשר להתפרנס מלעשות את מה שאתה אוהב". ואני שואל את אותם אנשים: באמת? ומי מכר לך את השטות הזאת? 

הייעוד נותן משמעות אמיתית לדברים שאתה עושה.

כאשר אדם פועל בייעוד שלו, הוא מתמלא אמביציה, מוטיבציה ותחושה של מלאות והגשמה, הוא מתמלא בתחושת מימוש!


המפתח הוא לעשות את מה שאתה באמת אוהב, זה הייעוד שלך.

אני ממליץ לך לערוך רשימת פתרונות מקורית, כיצד לשלב את הדברים שאתה כל כך אוהב וטוב בהם בעשייה שתוכל לייצר עבורך פרנסה ואפילו ערימות של כסף. כל מה שצריך זה להיות בייעוד שלך, זה הכל!
גם אם זה נשמע לך תמוה ואפילו מסובך, חשוב שתבין כי אין דבר יותר פשוט מלמצוא את הייעוד שלך מכיוון שבעצם הוא כבר בוער בתוכך! עליך רק להיות קשוב לו… אתה כבר תדע מהו.

כמה אנשים אתם מכירים (כולל אתכם) שממש אוהבים לעשות דברים מסוימים וממש טובים בלעשות את אותם הדברים (בישול, ספורט מסוים, נגינה וכו) אך עובדים ועוסקים כל היום בדברים שהם לא אוהבים? כל מי שפועל כך חווה ריקנות, תסכול ומירמור מכיוון שהוא אינו פועל בהתאם לייעוד שלו בחיים, זה כל העניין!

אז…

מצאו את הדברים שאתם אוהבים וטובים בהם, חשבו כיצד אתם יכולים לעשות אותם יותר כך שיתנו ערך לאחרים ופשוט התחילו לעשות זאת!!!

חשוב לציין כי התהליך של מציאת הייעוד הוא ראשיתו של תהליך שלם של בניית החזון האישי והצבת המטרות והיעדים שלנו בחיים שעליו לא אפרט במאמר זה.
אשמח לענות באופן אישי, לסייע ולהרחיב בנושאים אלו למי שיפנה אליי ויחפוץ בכך.
בהצלחה!!!

רז אוחנה – מאמן אישי ומנחה קבוצות להתפתחות והעצמה אישית ועסקית
אימון אישי | אימון עסקי | נמלה

פורסם בקטגוריה אימון אישי, אימון עסקי, חזון, ייעוד, מטרות, רוחניות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>