ומה את/ה עשית היום בשבילי?

שלום לכם. את המאמר הזה אני בוחר להקדיש לאדם אשר בהשראתו הוא נכתב. אדם אשר מסמל עבורי ועבור רבים אחרים את משמעות המושגים חופש וחירות, יותר מאשר כל אדם אחר בעולם. אדם שכיהן כנשיא דרום אפריקה ונחשב לאחד ממנהיגי המאבק נגד משטר האפרטהייד , אדם שזכה בפרסים ועיטורים רבים על פועלו למען הנצחת החופש והחירות וביניהם פרס נובל לשלום (1993), פרס סחרוב לחופש המחשבה ועוד…

את המאמר הזה אני בוחר כמובן להקדיש לנלסון מנדלה.

אין בכוונתי לספר לכם אודות האיש המדהים הזה (את זה אני משאיר לכם ולהנאתכם, לכו וחפשו עליו חומר, לימדו אותו, את פועלו ובכלל את סיפור חייו). מה שכן בכוונתי לעשות, זה לדון עמכם על מסר מאוד מאוד חשוב שמנדלה העביר לעולם בנאום ההכתרה שלו לנשיאות דרום אפריקה. וזה מה שהוא אמר:

"הפחד העמוק ביותר שלנו הוא לא שמא אנחנו חלשים מדי. הפחד העמוק ביותר שלנו הוא שאנחנו בעלי עוצמה שמעל לכל שיעור. זה האור שבנו ולא האפלה שבתוכנו שמפחיד אותנו יותר מכל. אנחנו שואלים את עצמנו, איזה זכות יש לי להיות מבריק, יפהפה, מוכשר ואהוב? למען האמת, איזה זכות יש לכם לא להיות? אתם ילדיו של אלוהים. כשאתם בוחרים לשחק בקטן אתם לא משרתים את העולם. אין שום דבר נאור בצמצום האישיות שלנו כדי שאחרים לא ירגישו חסרי ביטחון. נולדנו כדי לממש את הקסם האלוהי הגלום בנו. הוא לא גלום רק בחלק מאיתנו, כל אחד מאתנו נושא את הקסם הזה בתוכו. כאשר אנחנו נותנים לאור הפנימי שלנו לזרוח אנחנו מעניקים, בלי מודע, רשות לאחרים לעשות כמונו. כשאנחנו משתחררים מהפחדים שלנו, הנוכחות שלנו משחררת אחרים."

וואוו!!!

בכל פעם שאני קורא את הציטוט הזה אני מתמלא התרגשות אדירה. אתם מצליחים לקלוט מה מנדלה אומר לנו כאן? אתם מבינים את המשמעות של הדברים?

קראו את זה שוב!!!

אני מאמין כי על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת שליחות בחיים האלו. לכל אחד ואחת מאיתנו יש את הייעוד שאיתו הוא הגיע לעולם, את הדבר הייחודי והמיוחד שרק הוא יכול לתת לעולם. המירוץ האמיתי שלנו בחיים הוא לא אחר כסף, לא אחר בריאות טובה, לא אחר מכוניות או תפקידים יותר נחשבים. המירוץ האמיתי שלנו בחיים הוא למציאת הייעוד שלנו. מה אנחנו צריכים לעשות כאן באמת? מה נועדנו לתת לעולם?

מנדלה שואל אותנו בעצם, איזה זכות יש לנו לא לעשות או להביא לעולם את מה שנועדנו לעשות או להביא לו? איזו זכות יש לנו לא לחפש את הדרך בה נוכל להגשים את ייעודנו? למעשה, כל אדם אשר ברגע זה לא מרוצה מחייו, ממה שהוא עושה, מאיך שהוא מרגיש, צריך לקום ולהגשים את הייעוד שלו! רובנו לא מחוברים לייעוד ולתחושת השליחות שלנו בעולם הזה ומכאן כל הבלבול, התסכול, המירמור וחוסר הסיפוק שלנו! יותר מכך, אדם שלא עושה זאת ולא יוצא למצוא את ייעודו, אדם שלא מבקש להגשים את עצמו, פשוט מונע מהעולם דבר חיוני מאוד, לצמוח!

מנדלה אומר: " כשאתם בוחרים לשחק בקטן אתם לא משרתים את העולם". מה זה לבחור לשחק בקטן? לשחק בקטן זה להסיר אחריות מחיי, להאשים, לשפוט, לשרוד, לא לחלום, לא לשאוף. לשחק בקטן זה לומר: "אלו החיים ואין מה לעשות". לשחק בקטן זה להיות היכן ש"נוח" לי, לשחק בקטן זה לא לשאול את השאלות (כמו שידענו לעשות בלא בעיה כשהיינו ילדים).

אז מה עושים?

בוחרים לשחק בגדול! בוחרים לשחק בענק!!!

חשוב להבין: הייעוד שלכם בחיים לא נמצא בתפקיד או במקצוע כזה או אחר. למעשה, הייעוד שלכם מתחיל בשאילת שאלות: מהם הדברים שהכי מרגשים אתכם? מה אתם הכי אוהבים לעשות? מיהם האנשים שהכי השפיעו על חיי? אם הייתי יכול לבחור מה שבא לי, מה הייתי עושה? איפה הייתי גר? עם מי הייתי עובד? מי הייתי רוצה שיהיו החברים שלי? מתוך תשובות לשאלות כאלו ואחרות, תוכלו לזהות ערכים בסיסיים שיחזרו על עצמם. ערכים יכולים להיות: שותפות, אהבה, נתינה, אחריות ועוד… מתוך הערכים האלו אתם יכולים לצאת להגשים בעולם הפיזי את הייעוד שלכם. שאלו את עצמכם: מה הכי מרגש אותי במה שאני עושה היום? מי הכי משפיע עליי היום בחיי? מה אני הכי אוהב במה שאני עושה היום? כך תוכלו לזהות אם יש חזרה על הערכים שציינו מקודם או לא. כך תוכלו לדעת אם אתם נמצאים במקום בו הייעוד שלכם נמצא!

אינני מתכוון במסגרת המאמר הזה להעביר לכם סדנה למציאת ייעוד (את זה ניתן לעשות במסגרת אחת הסדנאות שאני מעביר), מה שבכוונתי לעורר בכם כאן זה את ההבנה כי לכולנו יש ייעוד, על כולנו מוטלת שליחות. התשובות למה הייעוד שלכם נמצאות כבר בתוככם, עליכם רק להתחבר אליהן. השליחות שלכם מחכה לכם שתמצאו אותה ותגשימו אותה בעולם הפיזי שלנו באמצעות עשייה ונתינה.

אם אתם חולמים, צאו להשיג את החלום שלכם! כשקשה תמיד תוכלו לשאול את עצמכם: "איזה זכות יש לי לא להגשים את הייעוד שלי? איזה זכות יש לי לא לבצע את השליחות שלי? איזה זכות יש לי לוותר עכשיו?

זכרו כי כאשר אתם תנהגו כך, אתם תניעו אחרים להתנהג כך! את כל הסובבים אתכם, את כל האהובים שלכם, את כוווולם!!!

קראו שוב ושוב את דבריו של מנדלה, תלו את זה בחדר השינה שלכם אם צריך!

אז,

מה את/ה עשית היום בשבילי?

בהצלחה!!!

רז אוחנה – מאמן אישי ומנחה קבוצות להתפתחות והעצמה אישית ועסקית

נמלה – אימון אישי ועסקי

אימון אישי | אימון עסקי | נמלה

פורסם בקטגוריה אימון אישי, העצמה, הצלחה, חירות, מערכות יחסים, רוחניות, תודה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

facebook comments:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>